Czy Pimafucin pomoże też na bakteryjne zapalenie pochwy?

Dzień dobry, Jestem w 20 tygodniu ciąży. Wcześniej miałam grzybicze zapalenie pochwy i lekarz na wszelki wypadek przypisał mi pimafucin i pobrał wymaz. Z wymazu wyszło bakteryjne zapalenie pochwy. Wizytę mam za 3 tygodnie, czy pimafucin pomoże też na bakteryjne zapalenie pochwy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W skład Pimafucinu wchodzi jedynie lek przeciwgrzybiczy, który najprawdopodobniej nie pomoże na zakażenie pochwy o charakterze bakteryjnym.