Czy piwo cytrynowe oraz piwo grejpfrutowo-ananasowe zmiejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, czy piwo cytrynowe typu radler odraz piwo grejpfrutowo - ananasowe zmiejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? tabletkę biore o godzinie 17, a piwo pilam okolo godziny 20, przyjmuje tabletki daylette. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Wszystko co pobudza perystaltyke bądź zmniejsza wchłanianie z przewodu pokarmowego może zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Nawet wypicie dużej ilości wody może nieco zmniejszyć skuteczność działania leku. Jeśli tak się stanie to objawem może być np. plamienie.