Czy plamica purpura wpływa na rozwój płodu?

Mam plamicę purpurę od kilku lat i niedawno okazało się, że dziecko nie ma wód płodowych i że jest bardzo chore. Czy purpura mogła spowodować właśnie to, że dziecko było chore? Byłam w 18. tyg.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Choroba Schonleina-Henocha jest zwykle spotykana u dzieci, nie istnieje w literaturze wiele opisanych przypadków jej występowania u kobiet w ciąży i wpływu na rozwój płodu.

Uważa się, że, o ile nerki nie zostały poważnie uszkodzone w przebiegu choroby, to nie powinna mieć ona negatywnego wpływu na rozwój płodu. Z przedstawionego opisu trudno powiedzieć co było przyczyną Pani kłopotów w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!