Czy plamienia były powodem owulacji?

Witam
Staramy się o dziecko już 2 lata. 14 dnia cyklu miałam mieć podany zastrzyk P**** na pękniecie pęcherzyka, ale tego samego dnia, jeszcze przed podaniem zastrzyku, dostałam plamień, które trwały cały dzień. Zastrzyk wzięłam mimo krwawień.
Chciałabym się dowiedzieć, czy plamienia były powodem owulacji? Kiedy występuje owulacja - przed czy po takim plamieniu? Czy jest szansa na zajście w ciąże w takim cyklu?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie ustalono dotychczas dokładnie, co jest przyczyną krwawienia owulacyjnego. Jedna teoria mówi, że jest nią naruszenie ciągłości osłonki jajnika podczas uwalniania komórki jajowej. Druga, że wahania hormonalne w okresie owulacji wpływają na błonę śluzową macicy, która pod ich działaniem delikatnie złuszcza się, wywołując delikatne krwawienie.
Trudno ocenić, czy plamienia, które Pani zaobserwowała, były wywołane owulacją. Przyczyną ich pojawienia się mogła być również np. nadżerka szyjki macicy czy też zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam!