Czy plamienie jest skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji?

Od prawie roku stosuję antykoncepcję doustną. Dziś, w 22. dniu cyklu zauważyłam plamki krwi w upławach. Czy to efekt uboczny brania tabletek (po 6 miesiącach stosowania tego samego leku), czy coś, czym powinnam się martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

A może to uraz mechaniczny po stosunku? Lub nadżerka? Infekcja? Albo faktycznie skutek przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli nie ustąpi w ciągu kilku dni lub będzie się powtarzać sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam