Czy plamienie jest zagrożeniem dla ciąży?

Witam.
Wczoraj wieczorem z mężem dotykaliśmy się rękoma doszliśmy do orgazmu. Jestem w 5 tygodniu ciąży. w nocy zauważyłam 2 małe skrzepy, a rano tylko lekko brązowy służ przy oddawaniu moczu.
Czy to jest groźne, czy powinnam udać się do lekarza?
Dodam, że mam zapalenie i biorę tabletki p***.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Plamienie o takim charakterze, szczególnie we wczesnym etapie ciąży powinno być zdiagnozowane przez lekarza. Nie należy tego raczej wiązać z pieszczotami. Plamienia w pierwszym trymestrze mogą być spowodowane chorobami szyjki macicy, niedoborami hormonalnymi, ciążą pozamaciczną czy poronieniem. Niewykluczone również, że ma związek z trwającą infekcją.