Czy plamienie może być spowodowane torbielą?

Poczatkowo miałam problemy z plamieniami. U ginekologa okazało się, ze to torbiel. Przez dwa miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne. Po tym czasie na wizycie okazało się, ze torbiel zniknęła. Pierwsza miesiączkczka była w porządku. W okresie owulacji drugiego cyklu pojawiły się plamienia. Wystraszyłam się, poszłam go ginekologa, a on zrobił USG i powiedział, ze wszytsko w porządku, ale dodatkowo zbadał pH i dał skierowanie na hormonalne, które wszyszly dobrze. Podczas 3 cyklu podcza owulacji pojawiły się ponownie delikatne plamienia. Ostatni okres dostałam 3.10 (cykl mam co 35 dni, okres 7 dni) i w dniu 17.10 dostałam plamienia, a do owulacji jeszcze trochę. Czy to może być kwestia odzwyczajania się od tabletek anty? Czy powinnam ponownie udać się do lekarza???

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skierować się do ginekologa dopiero wtedy, gdy plamienia pojawią się podczas następnego cyklu. Pozdrawiam!