Czy plamienie może oznaczać ciążę?

Witam, mam pytanie.
Nie wiem co mam robić? 23 grudnia miałam miesiączkę, dwa dni wcześniej plamiłam, potem było 2 dni okresu i potem znowu plamiłam. Po tym wszystkim nie doczekałam się owulacji, nie było śluzu owulacyjnego. Teraz mam problem. Bardzo boli mnie dołem brzuch i krzyż. Mam drażliwe piersi i szyjka macicy uciekła jakby głębiej. Mam czasem nudności w ciągu dnia, nie rano.
Nie wiem czy to ciąża? Okres powinnam dostać 16.01, ale już teraz mam takie bóle brzucha jakbym miała go dostać. Wizytę mam dopiero 14.01. Nie wiem co mam robić?

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W takiej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciążę powinno brać się pod uwagę, takie plamienia/nietypowy okres na samym początku ciąży może się pojawić. Proponuję wykonanie testu ciążowego - rozwieje on ostatecznie wątpliwości- najlepiej wykonać go około 10 dni po możliwej dacie koncepcji. Resztę wątpliwości powinna rozwiać zaplanowana wizyta u ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani informacje dotyczące objawów ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!