Czy plamienie u 12-latki może oznaczać miesiączkę?

Moja córka ma 12 lat i 150 cm tydzień temu miała dwa dni plamien Czy to juz była miesiaczka Czy ona już nie urosnie?ja dostałam miesiaczke tez jak mialam 12 lat ale byłam dużo wyższa ja mam 166cm a mój partner 162

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to początek miesiączkowania, pierwsze okresy mogą być skąpe i krótkie. Dziewczynki jeszcze rosną po pierwszej miesiączce. 12 lat to odpowiedni wiek, nie zbyt wczesny na pierwszą miesiączkę, więc nie musi się Pani obawiać zbyt wczesnego zakończenia dojrzewania. Oczywiście Państwo są osobami niskimi, więc nie należy się spodziewać wysokiego wzrostu u córki.