Czy plamienie w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych od szóstego dnia cyklu jest normalne?

Witam! Mam 21 lat. Ze względu na moje bardzo nieregularne cykle i chęć zabezpieczenia się, pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne. Jednakże kazała mi je zacząć brać od razu po wizycie (6 dzień cyklu), nie czekając na rozpoczęcie nowego cyklu. Powiedziała mi, że działanie antykoncepcyjne zacznie się dopiero wraz z drugim opakowaniem tabletek. Zbliżam się właśnie do końca pierwszego opakowania, pojawiło się plamienie i ból w podbrzuszu, taki jak przy miesiączce. Chciałabym zapytać, czy taki ból i plamienie jest normalne? Czy faktycznie zabezpieczona będę dopiero od drugiego opakowania, czy może już w 7-dniowej przerwie między opakowaniami? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!
Opisywane dolegliwości nie budzą większych zastrzeżeń. Przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej obserwowane są różnorakie działania niepożądane, w tym plamienia.
Jeżeli dolegliwości nie są nasilone, nie musi Pani umawiać się na wizytę kontrolną do specjalisty.
Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej po 5 dniu cyklu wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, aż do rozpoczęcia nowego opakowania. Tak podaje producent i takich zaleceń należy przestrzegać.
Pozdrawiam