Czy płaskostopie wpływa na chód?

Witam. Mam 22 lata i od dawna mam wadę postawy. Chciałbym normalnie prosto chodzić , nie garbiąc się jednak gdy się prostuję bardzo boli mnie w okolicach krzyża. Co można z tym zrobić? Drugie moje zmartwienie to płaskostopie , jednak nie wiem jakie. Dużo ludzi mówi mi ,że dziwnie chodzę , czy płaskostopie wpływa na chód? Czy wkładki ortopedyczne załatwiły by sprawę i uzdrowiły stopy? Wstydzę się iść do lekarza z takich "błahych problemów" Dlatego proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nieleczone płaskostopie i skrzywienie kręgosłupa z czasem prowadzą do zwiększonej deformacji i patologii naszych struktur kostnych. Wpływa to na całą postawę, powodując dolegliwości bólowe. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który po konsultacji oraz przeprowadzeniu testów klinicznych dobierze odpowiednie ćwiczenia. Lekarz ortopeda, zaleci Panu na płaskostopie wkładki korekcyjne i obuwie ortopedyczne. Proszę pamiętać, że z pozoru ,,błahe" sprawy mogą mieć poważniejsze kosnekwencje w przyszłosci i nie należy ich lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie.