Czy plaster antykoncepcyjny z widocznymi pęcherzykami powietrza jest uszkodzony?

Witam, dziś przyklejając pierwszy plaster w cyklu zauważyłam na jego powierzchni już w opakowaniu i przed ściągnięciem folii ochronnej małe jakby pęcherzyki, jaśniejsze kropeczki. Zajmują one mniej więcej 0,8m2 ale dobrze przylega i nie jest przeterminowany. Czy mogę ten plaster spokojnie stosować? Czy lepiej wymienić na nowy ? Jeśli konieczna jest wymiana to czy będę w tym cyklu chroniona ? Godzina zmiany plastra to u mnie równo północ.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję sprawdzić inny plaster i czy podobnie wygląda? sądzę że należy zapoznać się z ulotką oraz ew udać się do ginekologa który miałby doświadczenie.