Czy plastry Evra to dobra metoda antykoncepcji?

Czy plastry evra to dobra metoda antykoncepcji i wystarczająca czy podczas jej stosowania można zajść w ciążę

Plastry Evra stosowane prawidłowo mają skuteczność porównywalną do innych hormonalnych metod antykoncepcji. Ciąże podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji wynikają najczęściej z błędów pacjentek, w tym przyjmowania leków przyspieszających metabolizm hormonów, pominięcia tabletki bądź wcześniejszego niż zalecane odklejenia plastra itd. Najlepiej, aby przy wyborze metody antykoncepcji skonsultowała się Pani z ginekologiem.