Czy plastry i gumy skutecznie pomogą rzucić palenie?

Dziendobry Mam pytanie. Próbuje żucic palenie ale bardzo mi ciężko. W ostatnich trzech tygodniach ograniczyłam znacznie palenie ale pomagałam sobie gumami i pastylkami z nikotyna. Od tygodnia używam plastrów nikotynowych a i tak nie jestem w stanie oprzeć się papierosom ale ograniczyłam do 4-5 na dzień Od początku spaliłam ponad paczkę dziennie ( pale od prawie 20 lat i nie zawsze jedna paczka wystarczała na dzień ) Czy idę w dobrym kierunku ?

Dzień Dobry Pani,

Pali Pani nawykowo od 20 lat, od trzech tygodni stara się Pani odstawić palenie.
Z tego, co Pani napisała, wynika, że plastry i guma nie pomagają w tym i są mało skuteczne.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, gdyż jest u Pani już motywacja do zmiany.
Terapia pozwoli Pani zrozumieć przyczyny palenia i pozwoli nadać nową jakość Pani życiu.

Życzę żeby się Pani udało,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Już w chwili podjęcia decyzji o rzuceniu palenia
poszła Pani w dobrym kierunku.
Decyzja i ograniczenie to już dwa kroki do przodu.
Kolej na następne.
Niestety, organizm różnie reaguje na odstawienie nałogu.
Przy rzucaniu palenia doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła
psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii
lepszego radzenia sobie ze stresem
oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy
po odstawieniu papierosów.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie