Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy plastry i gumy skutecznie pomogą rzucić palenie?

Dziendobry Mam pytanie. Próbuje żucic palenie ale bardzo mi ciężko. W ostatnich trzech tygodniach ograniczyłam znacznie palenie ale pomagałam sobie gumami i pastylkami z nikotyna. Od tygodnia używam plastrów nikotynowych a i tak nie jestem w stanie oprzeć się papierosom ale ograniczyłam do 4-5 na dzień Od początku spaliłam ponad paczkę dziennie ( pale od prawie 20 lat i nie zawsze jedna paczka wystarczała na dzień ) Czy idę w dobrym kierunku ?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Witam Panią, Pani problem wymaga specjalistycznej wiedzy, uważam, że powinna się Pani skonsultować ze specjalistą od uzależnień. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Dzień Dobry Pani,

Pali Pani nawykowo od 20 lat, od trzech tygodni stara się Pani odstawić palenie. Z tego, co Pani napisała, wynika, że plastry i guma nie pomagają w tym i są mało skuteczne.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, gdyż jest u Pani już motywacja do zmiany. Terapia pozwoli Pani zrozumieć przyczyny palenia i pozwoli nadać nową jakość Pani życiu.

Życzę żeby się Pani udało, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam Już w chwili podjęcia decyzji o rzuceniu palenia poszła Pani w dobrym kierunku. Decyzja i ograniczenie to już dwa kroki do przodu. Kolej na następne. Niestety, organizm różnie reaguje na odstawienie nałogu. Przy rzucaniu palenia doskonale sprawdza się psychoterapia, która rozpoznaje źródła psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem, wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii lepszego radzenia sobie ze stresem oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy po odstawieniu papierosów. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy