Czy plastry zabezpieczają podczas całego cyklu stosowania?

Witam! Od niedawna stosuję plastry antykoncepcyjne, właściwe to mój 1 cykl. Mam kilka pytań. Wiem że plastry muszą być zmieniane o tej samej porze zawsze, ale czy musi być to dokładnie taka sama godzina? Np. zmieniam je o 8.30 to czy kiedy zmienię później o 1h to robi to jakąś różnicę (chodzi mi o małą zmianę tylko, nie o kilka godzin)? Czy działają one od 1 naklejenia (dodam, że nakleiłam w 1 dniu cyklu)? Co z tygodniem bez plastra, czy wtedy kobieta również jest zabezpieczona? Nurtuje mnie jedna istotna rzecz a mianowicie to, iż przyklejam je dokładnie i zgodnie z instrukcją, nic się nie odkleja i ok. 14 dnia cyklu pojawiła mi się dziwna wydzielina z pochwy. Nie jest to objaw raczej żadnego zakażenia, ponieważ przechodziłam już stany zapalne i mniej więcej wiem jak to wygląda. Mam obawy, czy mogła pojawić się owulacja? Wygląda to podobnie do owulacji. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zaleca się  zmianę plastra o tej samej porze. Zapewnia to pełne działanie antykoncepcyjne. Jeżeli zmienia Pani godzinę zmiany plastra należy liczyć się z niepełnym jego działaniem.
W przypadku naklejenia plastra w pierwszym dniu cyklu działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początku. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

W trakcie przerwy jest Pani również zabezpieczona i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Działanie plastrów antykoncepcyjnych polega na hamowaniu owulacji. Dlatego podczas ich stosowania nie dochodzi do owulacji.
Pozdrawiam