Czy plemniki mogą żyć w ślinie?

Witam.
Mam pytanie, które od dawna mnie nurtuje. Chodzi o to, że najpierw następuje tzw, seks oralny i część nasienia znajduje się w ustach kobiety, potem mijają no 2h, kobieta wkłada sobie palca do buzi (zupełnie nieświadomie np, chce "obgryźć skórkę"), a potem dotyka się tym samym palcem w miejscach intymnych (na wargach sromowych mniejszych).
Czy w takiej sytuacji istnieje ryzyko zapłodnienia, czy to możliwe aby plemniki przeżyły 2h w ślinie i były zdolne do zapłodnienia? I czy np. jeżeli kobieta w między czasie coś zje lub wypije np. kawę to czy to zabije plemniki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ślina od razu nie zabija plemników. Jeżeli bezpośrednio po wytrysku dojdzie do pocałunku a następnie pieszczot oralnych kobiety może dojść do zapłodnienia. Natomiast po 2h godzinach jest to bardzo mało prawdopodobne.
Poza tym plemniki są dość szybko połykane. Jedzenie może zmienić pH co jest niekorzystne dla plemników oraz są one połykane z jedzeniem. Zajście w ciążę poprzez opisaną przez Panią sytuacją jest w zasadzie niemożliwe.

Pozdrawiam