Czy plemniki mogły spłynąć z wodą podczas kąpieli z brzucha do pochwy?

Wczoraj uprawiałam petting ze swoim chłopakiem. Ja byłam w spodniach, on bez. Bawiłam się jego penisem, ale nie doszło do wytrysku, wydobywał się tylko płyn preejakulacyjny. Chłopak nie dotykał moich miejsc intymnych (cały czas byłam w spodniach). Dotykał tylko mojego podbrzusza. Chyba nie miał spermy na rękach, ale nie jestem pewna. Nie widziałam żeby cokolwiek zostało mi na brzuchu..Ocierałam się tylko brzuchem o jego penisa. Ja po 30 min poszłam do łazienki, umyłam ręce mydłem, a potem przetarłam spirytusem salicylowym. Po tym poszłam się wykapać i w tedy dotykałam miejsc intymnych.
Czy mogę być w ciąży? Czy jeżeli miałam jakieś plemniki na brzuchu to mogły spłynąć z woda podczas kąpieli do pochwy?
Proszę o rzetelną odp ginekologa, jak najszybciej. Brałam już tydzień temu ***** (pigułka "po") i nie wiem czy mogę wziąć następną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W opisanej przez Panią sytuacji OCZYWIŚĆIE nie mogło dojść do zapłodnienia. Wzięcie w tej sytuacji tabletki "po" byłoby nieuzasadnione, bo jedynie szkodliwe. Proszę pamiętać, że tabletka ta posiada dużą dawkę hormonów, które mogą rozregulować Pani cykl, posiadają też wiele innych działań ubocznych. Proszę nie brać kolejnych tabletek, z hormonami nie ma żartów. Tabletki te służą do "ratowania" sytuacji typu pęknięta prezerwatywa albo w przypadku gwałtu. W Pani przypadku mamy do czynienia z nieracjonalnym, nieuzasadnionym strachem przed ciążą. Proszę pamiętać, że taki strach może całkowicie pozbawić Panią radości ze współżycia i spowodować poważne zaburzenia w życiu seksualnym.

Polecam artykuł w naszym portalu:
http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz

Pozdrawiam serdecznie!