Czy pleśń może być toksyczna dla wątroby?

Przez około tydzień przyjmowałam pyłek pszczeli w postaci rozpuszczonych obnóży w niewielkiej ilości wody. Dopiero dzisiaj zauważyłam, że w naczynku w którym przygotowywałam ten roztwór pyłku była pleśń i to zatrzymało mnie przed wypiciem kolejnej dawki. Sama nie wiem ile przyjęłam już tej pleśni...Wiem, że pleśń może być toksyczna dla wątroby. Nie wiem, gdzie się zgłosić. Błagam o pomoc!

Dzień dobry,

przypuszczam, że dawki pleśni, które ewentualnie trafiły do Pani organizmu nie są duże - nic złego nie powinno się stać. Proszę pamiętać, że wątroba ma zdolność regenerowania się.

Profilaktycznie może Pani pić napar o ostropestu plamistego - korzystnie wpływa na pracę wątroby.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga