Czy płód rozwija się właściwie?

Witam! Jestem w 12 tygodniu ciąży. 16 lutego byłam na USG i lekarz mi powiedział, że według USG - 10 tygodni, dziecko mierzy 38,7 mm i serduszko było bardzo dobrze słychać. Mam pytanie, czy dziecko jest prawidłowych wymiarów? Zaznaczę jeszcze, że miałam regularne cykle co 28 dni i ostatnią miesiączkę miałam 3.12.2011 r. Wiem tylko, że wiek płodu liczy się od ostatniej miesiączki, czy to prawda? Obecnie mieszkam w Anglii i tu nie uznają ciąży do 12 tygodnia. Jestem po 1 poronieniu i ciąży szyjkowej. Mam lekkie plamienia, naprawdę bardzo delikatne. Powiedziałam o tym lekarzowi, to oznajmił mi, że tak się zdarza i to jest normalne. Ja jednak się martwię. Fakt, że nic mnie nie boli i bardzo dobrze się czuję. Czy jest szansa, że dzieciątko szczęśliwie donoszę? Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości. Moje wyniki z krwi są w normie, ciśnienie krwi mam 132/78 i badania z moczu również były prawidłowe. Jeszcze jedna sprawa mnie martwi, otóż prawie zanikły mi wszystkie objawy, tylko bardzo swędzą mnie sutki. Czy to wszystko jest normalne? Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi. Jeszcze raz dziękuję.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Wg daty ostatniej miesiączki w dniu badania była Pani w 11 tygodniu i 5 dniu ciąży. Wymiar dziecka odpowiada 10 tygodniowi i 5 dniowi ciąży. W tym miejscu należy podkreślić jednak, iż badanie USG jest wysoce subiektywne, a wynik badania zależy od doświadczenia lekarza wykonującego badanie oraz jakości sprzętu medycznego. Przyjmuje się, że na tym etapie ciąży odchylenie standardowe w wyniku badania USG wynosi 7 dni. Wydaje się zatem, że ciąża przebiega prawidłowo i nie ma Pani powodu do zmartwień.

Zanik dolegliwości ciążowych nie jest objawem negatywnym. Wręcz przeciwnie, obecnie kończy Pani pierwszy trymestr ciąży, a zatem przez kolejne 3 miesiące powinna mieć Pani zwiększoną energię i cieszyć się dobrym samopoczuciem.
Przytoczone parametry wydają się być prawidłowe. Niepokojące mogą być jedynie plamienia. Ze względu na obciążający wywiad położniczy wskazane byłoby wykonanie kontrolnego badania USG.

Pozdrawiam