Czy plomba glasjonomerowa to związek cynku z eugenolem?

Czy plomba glasjonomerowa to związek cynku z eugenolem? Byłam dziś u stomatologa na NFZ i po ściągnięciu mi starej plomby załozył mi w dolnej szóstce inna białą nie jest to światłoutwardzalna, nie wiem co to jest. Nic nie mówił czy mam sie zgłosić na wymiane na stałą. czy to juz jest ta plomba glasjonomerowa i ona jest na stałe? Proszę o wyjasnienie mi. Dodam że przy nitkowaniu trochę zaczeła się kruszyć

Glasjonomer to nie związek cynku z eugenolem. Glasjonomer się nie kruszy więc prawdopodobnie jest tam wypełnienie w postaci tlenku cynku z eugenolem lub fleczer.