Czy płyn preejakulacyjny zawiera plemniki?

Planujemy z chłopakiem w wakacje się popieścić, bardziej, bez bielizny... Czy istnieje możliwość, że zajdę w ciąże, jeśli w jakimś momencie on się położy na mnie, ale nie wejdzie we mnie i nie dojdzie do stosunku? Czy z penisa wydobywa się wydzielina (jak nie ma wytrysku), która był sprawiła, że zajdę w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno powiedzieć, co wypłynie z penisa Pani chłopaka w takiej sytuacji. Opinie co do tego, czy preejakulat - wydzialina wydostająca się z cewki moczowej przed erekcją - zawiera plemniki, czy też nie, są podzielone. Radzę w każdym razie uważać, by w okolice pochwy nie dostał się ejakulat. Im będzie Pani ostrożniejsza, tym mniejsza szansa na ciążę, choć i tak pieszczoty opisane przez Panią nie wiążą się z wysokim ryzykiem zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!