Czy płyny do płukania na bazie alkoholu są bezpieczne dla jamy ustnej?

Witam. Nie jestem zwolenniczką takich płynów, gdyż stałe drażnienie błony śluzowej alkoholem może spowodować jej zmiany chorobowe. Pozdrawiam Krystyna Pikała

witam.
Niektóre z płynów do płukania odświeżają oddech, inne zapewniają ochronę przeciwpróchniczą bazującą na fluorze, a jeszcze inne zawierają składniki antybakteryjne zapobiegające odkładaniu się płytki nazębnej.
Alkohol to składnik wielu płynów do płukania jamy ustnej, co może stanowić problem w przypadku niezamierzonego połknięcia większej ilości płynu. Jeżeli , Pana jama ustna jest wrażliwa na różne substancje,proponuje używać płynu bez zawartości alkoholu.