Czy pływanie i dodatni bilans kaloryczny zwiększy masę mięśniową?

Czy regularne pływanie na basenie dodatni bilans kaloryczny zwiększy trochę masę mięśniową.

Dodatni bilans energetyczny towarzyszący regularnej aktywności fizycznej może zwiększyć masę mięsniową pod warunkiem, że dieta będzie dobrze skomponowana pod kątem zawaertości składników odżywczych w diecie (dieta musi zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczu i weglowodanów). Prosze pamiętać, że zwiększenie kaloryczności diety powyżej CPM (całkowitą przemiane materii) danej osoby nie będzie skutkowało przyrostem mięśni jeśli będziesz bazował na posiłkach typu fast food oraz śmieciowej żywności. Aby dobrze zbilansować dietę, dobrac ją odpowiednio do wieku, masy ciała, itd. najlepiej skonsultować się z dietetykiem. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

dodatni bilans energetyczny to nie wszystko -dieta powinna być odpowiednio zbilansowana pod względem składników odżywczych. Jeżeli zadba Pan o taki jadłospis plus wprowadzi Pan aktywność fizyczną - basen to masa mięśniowa powinna wzrosnąć. Zalecałaby także wprowadzić treningi siłowe.
Dieta stanowi 70% sukcesu więc proszę o nią szczególnie zadbać i tak około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu.
Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk