Czy po 10 latach od upadku warto zrobić TK?

Około 10 lat w wieku 18 lat mocno pijany po imprezie spadłem ze schodów uderzając tyłem głowy na ziemię. Pamiętam upadek i to, że zdołałem wstać. Następne co pamiętam to pobudka rano, z licznymi wymiocinami w pokoju, na pewno tego nie kontrolowałem. Nie wiem czy to bardziej wina mojego upojenia czy upadku na głowę. Następnego dnia niestety nie pojechałem do szpitala na badania. Oprócz silnego kaca nie odczuwałem innych niepokojących objawów. Minęło kilka lat, nie widzę niepokojących objawów - bólów głowy, objawów neurologicznych itd. Ostatnio czytałem o możliwych późnych konsekwencjach takich upadków na głowę. Czy jest sens zrobienia TK/MR dla upewnienia się, że nie doszło do uszkodzenia mózgu?

Witam!
Jeżeli nie ma żadnych dolegliwości, to oczywiście z ciekawości można zrobić różne badania TK, RMI i wiele innych, ale na swój koszt - za wiedzę niestety trzeba płacić, a wskazań medycznych do wykonania tych badań nie ma.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Bezpośrednio po upadku mogą wystąpić skutki w postaci pęknięcia kości czaszki bądź stłuczenia lub krwiaka w obrębie mózgu. zazwyczaj te powikłania dają również objawy kliniczne. Jeżeli krwawienie nie jest duże wchłania się samo, duże trzeba ewakuować chirurgicznie.
Powikłania późne np Zespół Hakima też nie przebiegają bezobjawowo.
Jeżeli nic się nie dzieje nie ma wskazań do wykonywania badań