Czy po 11-tu dniach po poronieniu mogło dojść do zapłodnienia?

Mam ogromną prośbę, ponieważ w tym roku poroniłam tzn 7-go Kwietnia, byłam w 4, lub w 5 tygodniu ciąży. Kochaliśmy się z mężem 18 Kwietnia. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Bardzo proszę o pomoc!?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Owulacja pojawia się zwykle po 2-4 tygodniach od zakończenia poronienia (od zakończenia krwawienia związanego z poronieniem). Tak więc szansa, że dojdzie do zapłodnienia, istnieje (plemniki przeżywają w drogach rodnych do 7 dni). Zazwyczaj zalecamy jednak odczekać ze staraniami co najmniej 2-3 cykle po poronieniu, tak aby organizm w pełni się zregenerował.
Pozdrawiam serdecznie!