Czy po 3 dniach spóźnienia w założeniu krążka można go założyć?

Witam, po 7 dniowej przerwie powinnam założyć krążek w czwartek, jednak dopiero w niedziele zorientowałam się że go nie założyłam. Czy po 3 dniach spóźnienia mogę włożyć krążek? czy powinnam czekać do czasu aż dostanę kolejny okres i wtedy zacząć (wraz z pierwszym dniem okresu)?

Lek. Tomasz Budlewski

można założyć krążek jeśli nie było stosunku - wtedy najpierw wykluczenie ciąży a następnie ew założenie krążka. a jeśli nie było stosunku to należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji np. prezerwatywy, wskazana wizyta u ginekologa.