Czy po 4 miesiąch po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego mogę podnosić cięższe przedmioty?

Czy po 4 m-cach po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego mogę podnosić cięższe przedmioty? Mam tu na myśli np. oponę z felgą, paczkę glazuty itp. Ostatnio podniosłem coś ok. 15 kg i czuję mały dyskomfort w okolicach blizny tj. czuję gniecenie, przy nacisku delikatnie boli. Do tego - nie wiem czy to nie zbieg okoliczności - małe dolegliwości żołądkowo-jelitowe (wiatry, wzdęcia). To symptom przepukliny? Czy przepuklinę można zdiagnozować przez badanie

Witam , proszę koniecznie zgłosić się do operatora w celu badania i uzyskania zaleceń! Ja,na odległość nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie!!! z.żurawski