Czy po 4 tygodniu pojawi się zarodek?

Ostatnio miesiączkę miałam 7.05.2011, (mam nieregularnie), z mężem współżyłam 22.06.2011.
W czerwcu nie dostałam miesiączki, 15.07.2011 kupiłam test ciążowy - pokazały się dwie kreski, ta druga była bardzo słaba. Po tygodniu, czyli 24.07 kupiłam kolejny test - obydwie kreski bardzo widoczne. Mam przez cały czas mdłości, bolą mnie piersi, zgaga itd. 26.07 byłam u lekarza zrobił mi usg i oznajmił, że jest to 4 tydzień i 6 dni, nie ma zarodka jest tylko pęcherzyk płodowy, kazał mi przyjść za tydzień, ale upewniał mnie, że prawdopodobnie jest to obumarła ciąża. Bardzo pragnę tego dziecka.
Proszę, pomóżcie mi. Czy jest szansa, że pojawi się zarodek?
PS Urodziłam 3 dzieci i nie miałam takiego problemu.

Witam serdecznie!

Cały obraz Pani ciąży niestety sugeruje ciążę obumarłą. Wg daty ostatniej miesiączki w dniu badania USG była Pani w 11tygodniu i 3 dniu ciąży. Obraz USG pokazał niewielki pęcherzyk płodowy odpowiadający niespełna 5 tygodniowej ciąży.

Przy bardzo optymistycznym założeniu, że ostatnia owulacja wystąpiła z prawie miesięcznym opóźnieniem możliwe, że zarodek pojawi się w obrazie USG w przeciągu tygodnia. Zarodek jest bowiem możliwy do zaobserwowania w granicach piątego/szóstego tygodnia ciąży. Z tego też powodu Pani ginekolog zaproponował wizytę kontrolną za tydzień, która będzie dla Pani kluczowa.

Jeżeli nasze obawy się potwierdzą i lekarz ostatecznie rozpozna ciążę obumarłą konieczna będzie indukcja poronienia. W obecnej sytuacji nie możemy nic zrobić. Decyzja o dalszym przebiegu ciąży zapadła już dawno i była niezależna od wszystkiego.

Na koniec chciałabym zwrócić uwagę, iż puste jajo płodowe (tj brak zarodka i obumarcie ciąży) jest częstym zjawiskiem, które może wystąpić u pań w każdym wieku, niezależnie od dotychczasowego wywiadu położniczego.

Pozdrawiam