Czy po 9 miesiącach od kolonoskopii mogę mieć raka jelita grubego?

Dzień dobry wr wrzesniu 2016 mialam laparoskopie pecherzyka żółciowego bylam po tem 3 miesiace na diecie i zaczelam spowrotem jeść wszystko to co zanim mialam zabieg. W listopadzie 2016 mialam robioną kolonoskopie i niby wszystko ok ocena oczyszczenia jelit 2 ,3,3 p. Mam pytanie czy po 9 miesiacach od kolonoskopii mogę miec raka jelita grubego? Przed wyróżnieniem porannym wyróżnieniem mam silne skurcze okreżnicy które zmniejszają sie po oddaniu stolca oraz bole podbrzusza przez całe dnie:(

To raczej niemożliwe, żeby w przeciągu 9 miesięcy rozwinął się rak jelita grubego jeśli wynik kolonoskopii 9 miesięcy temu był prawidłowy.