Czy po amputacji nadpochwowej trzonu macicy można zajść w ciążę?

Witam z tej strony Monika serdecznie bym chciała się zapytać pana Doktora Ginekologa jestem po operacji miałam Amputacja nad pochwowa trzonu macicy normalnie miesiączki miała po operacji jestem 8 miesięcy po operacji bym chciała się dowiedzieć czy można jeszcze mieć dziecko bardzo bym chciała za te pytania bardzo serdecznie dziękuje Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Prawidłowe odpowiedzenie na to pytanie wymaga badania oraz analiza badań dodatkowych/kart informacyjnych ze szpitala. Przy tego typu operacji usuwa się trzon macicy pozostawiając tylko szyjkę, ale jeżeli Pani miesiączkuje być może nie było tej operacji tylko jakiś jej rodzaj. Proszę udać się do ginekologa celem badania, lekarz na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.