Czy po aparacie ortodontycznym trzeba chodzić do protetyka?

Witam. Mam dość nietypowe pytanie. Otóż ponad rok nosiłam aparat ortodontyczny. 2miesiące temu go zdjęłam, teraz mam wkładkę na noc. Wszystkie zęby są proste,bez zarzutu,lecz nie podoba mi się ich kształt. Mianowicie między dwojkami a czworkami mam trójki- tzw. Kły. I przez ich kształt jest luka pomiędzy 2 a 4 zębem - z dwóch stron szczęki górnej. Można to w jakiś sposób wypełnić u protetyka?

Najprostszym sposobem na korektę kształtu koron kłów jest tymczasowa lub trwała przebudowa za pomocą kompozytu. Przy okazji nie uszkadzając szkliwa można stwierdzić czy będzie Pani zadowolona z efektów. Drugim rozwiązaniem są licówki wymagające na ogół szlifowania wierzchniej warstwy zęba. Pozdrawiam