Czy po chemioterapii lub w trakcie można korzystać z solarium?

Mam pytanie, ponieważ interesuje mnie pewna kwestia. Czy osoba, która jest w trakcie chemioterapii, może uczęszczać na solarium zaraz po zakończeniu jej? Wiem, że w trakcie tak poważnego leczenia ważne jest zdrowie, ale ta osoba bardzo chce, bardzo jej zależy, dlatego proszę mi powiedzieć czy w trakcie można, a jak nie to ile czasu musi minąć od ostatniej chemii, aby mogła skorzystać z solarium?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W trakcie chemioterapii raczej powinno się unikać solarium oraz opalania na słońcu. Leki przeciwnowotworowe mogą uwrażliwiać skórę na szkodliwe działanie promieni UV i powodować uszkodzenia. W razie konieczności nawet krótkiego narażenia na promienie słoneczne, należy stosować kremy zawierające filtry UV.

Po zakończeniu terapii można powrócić do opalania, warto jednak odczekać 3-4 tygodnie od ostatniego cyklu chemioterapii.

Pozdrawiam serdecznie