Czy po chemioterapii można stosować napar z pokrzywy?

Witam,czy podczas chemioterapii (czerwona chemia ) mozna pic herbate z pokrzywy,brac len czy kurkume? Moja mama po drugiej chemi osłabła. Wyniki ma dobre ale energii i sil na codzien jej brakuje i kolezanka podpowiedziala ze wlasnie te rosliny pomagaja wzmocnic organizm i nie szkodza. Czy to prawda ?

Lek. Paweł Szadkowski

Zioła mają zwykle łagodne działanie, jednak ze względu na poważny stan unikałbym ich w nadmiarze. Wszelkie dodatkowe suplementy warto omówić z lekarzem prowadzącym. Podawane dolegliwości mogą wynikać z choroby podstawowej lub być działaniem niepożądanym stosowanej terapii.