Czy po chemioterapii można mieć dzieci?

Gdy zachorowałam miałam 12 lat, teraz mam 20. Podczas leczenia chemioterapii dostałam pierwszej miesiączki. Potem dopiero miałam miesiączkę, jak skończyłam 15 lat. I teraz się boję, że przez leki mogę nie mieć dzieci. Czy to jest możliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród powikłań chemioterapii występuje niepłodność trwała lub przejściowa. Nie jest ona jednak regułą. To, czy wystąpiła niepłodność zależy głównie od rodzaju terapii a także tolerancji organizmu.
Powinna Pani zgłosić się do specjalisty ginekologa, w celu wykonania kompleksowych badań hormonalnych. Po poznaniu wyników będzie można ustalić szanse zajścia w ciążę.