Czy po długiej przerwie tabletki też działają?

Mam pytanie, pod koniec sierpnia ,,zjadłam" pierwsze pudełko tabletek i miałam przerwę 4-miesięczną i gdy w grudniu dostałam okres to wzięłam tabletkę pierwszego dnia okresu. I mam takie pytanie, czy tabletki działają po takiej długiej przerwie czy nie? Bo mam obawy i boję się. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zaczęła Pani zażywać tabletki antykoncepcyjne w pierwszy dzień miesiączki, to powinny one zapewnić pełną ochronę od pierwszego dnia ich zażywania, bez względu na wcześniejszą, czteromiesięczna przerwę w ich stosowaniu.

Pozdrawiam serdecznie!