Czy po dwóch miesiącach można wyleczyć zakrzepicę żył dolnych?

Witam!Mam pytanie odnośnie zakrzepicy żył dolnych czy po dwóch miesiącach leczenia można wyleczyć tą chorobę

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zakrzepica żył głębokich to choroba, która objawia się epizodami zakrzepu w układzie żył głębokich kończyn. Zalecanym okresem przyjmowania leków przeciwkrzepliwych jest leczenie trzymiesięczne, jednakże, jeśli lekarz stwierdzi wskazania do kontynuowania leczenia może ona trwać dłużej niż 3 miesiące. Jednakże, jeśli wciąż występują u Pana czynniki ryzyka wystąpienia zakrzepicy ( te same, które wywołały pierwszy epizod lub inne) istnieje ryzyko nawrotu zakrzepicy nawet po zaprzestaniu leczenia. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.