Czy po dwóch stosunkach, biorąc tabletki można zajść w ciążę?

Witam, mam 20 lat. 2 tyg. temu kochałam się z chłopakiem 2 razy, ale przed 1 stosunkiem zażyłam tabletkę antykoncepcyjną i teraz się boję, bo mogła być większa szansa na ciążę. Czytałam dużo o objawach w ciąży, ale nie wiem czy po takim krótkim czasie można dostrzec jakieś z tych objawów. Chociaż wydaje mi się, że piersi są większe, ale to też może przez te tabletki. Przez te 2 tyg. brałam tabletki do końca, 17.02 brałam ostatnią i teraz powinnam jakoś okres dostać. Boje się, że jednak to nic nie dało i zaszłam w ciążę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie tzn. nie pominęła Pani żadnej z nich, przyjmowała je Pani o stałej porze oraz jednocześnie nie zażywała Pani leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Nie wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli ma Pani wątpliwości należy wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie wiarygodny.

Pozdrawiam