Czy po dwóch tygodniach od fizjoterapii kolano będzie sprawne?

Ortopeda kazał chodzić mi na fizjoterapię (pole magnetyczne, krioterapia i lasery). Zabiegi rozpoczną się dopiero pod koniec maja... Chciałabym trochę schudnąć.Bardzo lubię biegać, ale z powodu wyostrzenia krawędzi rzepki jest to nie możliwe i tu pojawia się moje pytanie: czy po 2 tygodniach fizjoterapii moje kolano będzie sprawne? I czy problem z opuchlizną i bólem będzie wracał? Pozdrawiam, Klaudia.

Uraz ma Pani aktualnie i właściwe jest przyjmować te zabiegi teraz!!! – fizykoterapia pod koniec maja będzie prawdopodobnie mało celowa. Oczywiście domyślam się, że to jest kwestia oczekiwania w kolejce do zabiegów. Dwa miesiące to dużo czasu żeby samoistnie „zaleczyć kontuzję” a wspomniane zabiegi z założenia mają przyspieszać proces „zdrowienia”. W odpowiedzi na druga część pytania powiem tak: Dwa tygodnie zabiegów mogą wspomóc wyjście ze stanu zapalnego o ile są aplikowane na bieżąco, – ale kontuzja i tak może powracać. Z czasem pewnie Pani wyczuje, jaki wysiłek jest dla Pani dobry i zdrowy - niedoprowadzający do nawrotów, więc zapraszam do próbowania i poznawania swojego ciała. Na pocieszenie powiem, że głęboko wierzę, że bardziej możemy sobie zaszkodzić siedzeniem na kanapie. Pozdrawiam serdecznie.

na pewno te zabiegi przyniosą ulge , ale nie jest to leczenie przyczynowe tylko objawowe, a mysle ze powinna Pani sie udać do specjalisty fizjoterapii aby zbadał dokładnie co sie dzieje ze stawem kolanowym i wdrozył celowane leczenie manualne. a 2 tyg to trochę za mało czasu, mozę zamiast biegania ( bo kolano nie lubi ćw. w łańcuchach otwartych ) orbitrek ( tu mamy łańcuch zamkniety , czyli stopa ma cały czas kontakt z podłożem w trakcie obciążania) a jest to fajna forma treningu aerobowego, korzystego do tego aby troche zrzucic