Czy po jodzie radioaktywnym bada się tylko poziom TSH?

Witam.Mam pytanie czy po jodzie radioaktywnym bada się tylko poziom TSH? jestem pod opieką poradni nuklearnej i takie tylko badanie mam robione a czuję się marnie :swędzi mnie skóra,waga rośnie już przez te 2 lata przytyłam pow, 20 kg. Bolą mnie mięśnie,kości,wypadają włosy i mam ogromny brzuch ,wzdęcia.Biorę Euthyrox 88 czy lek może powodować te wszystkie brzykre objawy? czy ta dawka może powodować że tyję i jestem obolała?

Aleksander Ropielewski

Wystarczy badanie TSH (ponieważ nie ma już tkanki tarczycy produkujacej wolne hormony tarczycy). Objawy jakie Pani opisuje wskazują na niedobór homronó tarczycy i wskazują na konieczność zwiększenia dawki. O ile ciężko mi stwierdzić nie znając Pani historii choroby oraz masy ciała.