Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po kilku przerwach występuje możliwość osłabienia działania antykoncepcji?

Dobry wieczór, od 2 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. W ciągu ostatniego roku mocno zaniedbałam ten temat i kilka razy przerywałam branie tabletek na jeden miesiąc po czym wracałam do nich (zawsze zachowując zasadę pierwszego dnia okresu). Czy po kilku przerwach występuje możliwość osłabienia działania antykoncepcji? Czekam teraz na okres, a by znów zacząć brać tabletki, ale obawiam się, że przez to odstawianie i wracanie do nich mogę być mniej zabezpieczona. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy