Czy po kiwi może wystąpić alergia skórna?

Czy po kiwi może wystąpić alergia skórna? Dwa dni temu wieczorem zjadłam kiwi, następnego ranka po przebudzeniu zauważyłam na całej twarzy wysypkę (drobna kaszka, skóra była zaczerwieniona i lekko sucha). Dzisiaj mija drugi dzień i wysypka nie maleje. Piję 2x300mg wapna i alertec 10mg. Czuję dyskomfort i nie wygląda to za dobrze. Wielokrotnie miałam taką wysypkę,ale nie wiedziałam od czego. Tym razem obstawiam kiwi. Co z tym robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 2-3 dni po stosowanym przez Panią leczeniu, radzę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam