Czy po konizacji i usunięciu szyjki macicy mogę zajść w ciążę i ją donosić?

Mam troje dzieci. 1.5 roku temu zaszłam w ciążę, ale, niestety, obumarła. Trafiłam do wspaniałego lekarza, który wykrył u mnie nadżerkę 3. Zrobił wycinki i wyszło, że jest OK, tylko mam bardzo duże zapalenie. Jestem po konizacji i usunięciu szyjki macicy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zabiegi wykonywane na szyjce macicy (a więc rozległa konizacja, resekcja szyjki macicy) mogą stać się przyczyną niewydolności szyjkowej i trudności w utrzymaniu ciąży. Niewydolność szyjki macicy może być przyczyną wielokrotnych strat ciąż w drugim trymestrze.

Pozdrawiam!