Czy po krwawieniu z odstawienia powinnam robić test ciążowy?

Witam, stosuje tabletki antykoncepcyjne i moje miesiaczki sa skape (wystarczy wkladka higieniczna) to czy jesli dostane co miesiac krwawienie z odstawienia to czy powinnam i tak robic test ciazowy? Czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciaze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krwawienie z odstawienia, jak sama nazwa wskazuje występuje z powodu przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. To nie jest miesiączka! W trakcie regularnej antykoncepcji hormonalnej nie dochodzi do owulacji, a więc nie ma ryzyka zapłodnienia. Sugeruję zapoznać się z treścią strony internetowej - www.ponton.org.pl Znajdzie tam Pani podstawowe informacje dotyczące cyklu miesiączkowego, działania antykoncepcji, możliwości przenoszenia chorób drogą płciową, itd.