Czy po kuracji zmniejszającej ciśnienie w oku mam szansę na normalne widzenie?

Witam serdecznie Moją główną chorobą jest mieszana choroba tkanki łącznej W związku z tym biorę sterydy w dawce 6 mg oraz meteks w zastrzykach 15 ml Niestety po sterydach zaczęłam mieć problemy ze wzrokiem Okazało się ze mam jaskrę (ciśnienie w oku 32, lecze obecnie kroplami) Moje pytanie: czy po kuracji zmniejszającej ciśnienie w oku mam szanse powrotu do "normalnego" widzenia czy zostane właściwie ślepa na prawe oko ? Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź Małgorzata ...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji pełnej konsultacji może dokonać prowadzący lekarz okulista, który w pełni zna Pani stan kliniczny. Bez zestawienia stanu klinicznego w wynikami badań oraz przebiegu klinicznego choroby nie można w pełni odpowiedzieć na to pytanie.