Czy po leczeniu nadżerki można starać się o dziecko?

Witam. Staramy się z mężem o dziecko od ponad roku. Mój ginekolog stwierdził, że zajście w ciążę może blokować nadżerka, którą wykrył u mnie więc zdecydowałam się na krioterapię. Od zabiegu minęło ok 2 miesiące, po 3 tygodniach byłam na kontroli i wszystko ładnie się goi. Kilka dni temu byłam znów u ginekologa, żeby się upewnić czy możemy wznowić nasze starania o dziecko. Lekarz stwierdził, że mam stan zapalny i zaproponował leczenie globulkami Arilin rapid, a potem pimafucinem( bez rozmazu nie był w stanie stwierdzić czy jest to infekcja bakteryjna czy grzybicza) W trakcie brania Pimafucinu wypadają mi dni płodne, lekarz poinformował mnie iż nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia próby podczas kuracji. Moje pytanie brzmi, czy lepiej byłoby starać się podczas kuracji, czy może wziąć Arilin, a Pimafucin dopiero kilka dni po owulacji, bo jednak to jest lek więc może utrudnić ewentualne zajście w ciążę, a gdyby doszło do zapłodnienia to ten lek można brać w ciąży. Bardzo proszę o radę, dodam tylko, że mój mąż pracuje na delegacji więc ciężko nam trafić z dniami płodnymi i dlatego szkoda mi tracić szansy:) Dziękuję z góry za szybką odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego osobiście uważam ze należałoby poczekać do kolejnego cyklu