Czy po leczeniu progesteronem mogłam zajść w ciążę?

Witam!
Ostatnią miesiączkę miałam 11 lutego, moje cykle zawsze były dość krótkie tj.18-21. Ostatnio przez 3 miesiące brałam luteinę (ostatnia 2 luty) ponieważ wystąpiły problemy z zajściem w ciążę, co było najprawdopodobniej spowodowanie problemami z ciałkiem żółtym. W ostatnim czasie robiłam testy na owulacje i w tym czasie współżyliśmy z mężem. 3 dni temu zrobiłam sobie test ciążowy i wyszły 2 kreski, z tym że ta 2 jaśniejsza, powtórzyłam to na 3 testach. Wczoraj wystąpiło niewielkie plamienie i ból jajnika lewego, do dnia dzisiejszego nie mam normalnej miesiączki, a brzuch mnie pobolewa.
Czym może być to spowodowane? Ciąża czy coś innego? Wczoraj i dziś powtórzyłam testy i znów jasna kreseczka-czy może to być spowodowane braną luteiną czy ciążą?

Witam!

Luteina to potoczna nazwa progesteronu - hormonu produkowanego przez ciałko żółte jajnika. Jego niewydolność może prowadzić do skrócenia cykli miesiączkowych.

Testy ciążowe badają stężenie hCG - hormonu wytwarzanego przez embrion po zagnieżdżeniu się w macicy. Nawet bardzo jasna druga kreska oznacza wynik dodatni, czyli ciążę. Luteina nie wpływa na wynik testu ciążowego.

Bóle w podbrzuszu oraz w okolicy pachwin mogą występować w pierwszym trymestrze ciąży. Są przejawem powiększania się macicy i naciągania jej więzadeł.

Plamienie może oznaczać, że w organizmie jest za mało progesteronu, który jest niezbędny do podtrzymania ciąży. Należy wówczas uzupełnić jego niedobory za pomocą leków.

Niestety bóle podbrzusza i plamienie z dróg rodnych mogą świadczyć o poronieniu lub ciąży pozamacicznej. Niepokojący jest również fakt, że ostatni test ciążowy był negatywny (o ile dobrze zrozumiałam, widoczna była tylko jedna kreska). Jednak domowe testy ciążowe mogą czasem wypaść fałszywie. Najbardziej wiarygodne są oznaczenia wykonywane w laboratorium.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, który będzie mógł ustalić przyczynę powyższych dolegliwości.