Czy po lekach antydepresyjnych może gwałtownie wzrosnąć apetyt?

Witam, Moje pytanie dotyczy nagłego wzrostu apetytu po zażywaniu leków antydepresyjnych. Po około dwóch tygodniach stosowania tabletek zauważyłem, że dotychczasowe porcje jedzenia nie zaspokajają mojego łaknienia, jadłem coraz więcej, doszło do tego, że nie ważne ile bym zjadł, non stop byłem głodny, tak jest do teraz. Zaczyna mnie to przerażać trwało to przez cały okres leczenia i trwa nadal, mimo iż od 6 dni nie zażywam już leków. Ciągle nie mogę zaspokoić swojego apetytu, wytrzymanie 2 godzin bez jedzenia jest dla mnie wręcz katorgą, mógłbym jeść non stop. Czy to rzeczywiście może być spowodowane zażywanymi dotychczas lekami? Dodam, że na ulotce informacyjnej znajduje się taka informacja. Ile czasu po ich odstawieniu może to trwać? Bardzo proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W trakcie leczenia przeciwdepresyjnego faktycznie może nagle wzrosnąć apetyt, prowadząc do przyrostu masy ciała. Czas trwania zależy m.in od właściwości biochemicznych leku. Niektóre z leków przeciwdepresyjnych mają długi okres półtrwania - ich wyeliminowanie z organizmu może trwać nawet 2-3 tygodnie.
Serdecznie pozdrawiam