Czy po lekach depresja powstała z OCD ankastatycznego objawy wszystkie ustąpią?

Witam Czy po lekach depresja powstała z OCD ankastatycznego objawy wszystkie ustapią?Terapia na mnie nie działa,biorę asentre 100mg dopiero drugi dzień.To u mnie genetyczne,ojciec też był perfekcyjny i często mył podłogi z nerwów,długo spał,miał stany depresyjne

Dzień Dobry Pani,

Każdy organizm reaguje na farmakoterapię w sposób zindywidualizowany, przy czym istotnym jest adekwatny dobór leku.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Zachęcam do połączenia farmakoterapii i psychoterapii. Jest to często najskuteczniejsza metoda poradzenia sobie z tego typu zaburzeniami. Być może także dobrym pomysłem byłoby podjęcie terapii na Oddziale Dziennym- będzie tam Pani nie tylko podstała opieka lekarzy psychiatrów (co umożliwi dobranie leków), ale także w intensywnym procesie psychoterapeutycznym, który pozwoli na poradzenie sobie z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami zaburzeń.