Czy po miesiącu diety cholesterol może spaść?

Cholesterol 6 5mmol a trójglicerydy 2.84 jestem na diecie tylko drób na parze.ryby.warzywa i dziennie grejfrut .po czy po miesiącu może się coś zmienić?27.lipca jadę na wesele czy jak spożyje drinki czy mogą .i zaszkodzic

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Poziom cholesterolu jest sprawą bardzo indywidualną, może zależeć zarówno od diety jak i wielu innych czynników (genetycznych, stylu życia itp.), dlatego ciężko określić w jakim okresie może spaść. Alkohol w wyjątkowych przypadkach nie powinien wyrządzić wielu szkód, warto jednak ograniczyć jego ilość.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka