Czy po miesięcznej przerwie w braniu tabletek mogę je znowu stosować?

Czy po miesiącu przerwy w braniu tabletek mogę znów rozpocząć ich zażywanie? Biorę y***- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna. Branie powinnam oczywiście rozpocząć w pierwszym dniu okresu? Czy już od pierwszego dnia jestem zabezpieczona? Pozdrawiam!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, może Pani rozpocząć ponowne stosowanie tabletek po miesięcznej przerwie. Należy to zrobić pierwszego dnia miesiączki, przy czym ta może opóźnić się, gdyż cykl miesiączkowy po odstawieniu tabletek ma prawo być zaburzony (nawet przez kilka miesięcy). Pozdrawiam serdecznie!